Bezstresowa przeprowadzka – czy to jest w ogóle możliwe?

Przeprowadzka, dla wielu z nas kojarzy się z chaosem. Szum, zgiełk, zbyt mała ilość kartonów, taśm i… ten uciekający czas – a przecież jeszcze tyle zostało do zrobienia. Ale czy na pewno tak właśnie musi być?

przeprowadzka przeprowadzki fiat ducato winda kontener
Odpowiednie zaplecze to połowa pracy przy przeprowadzce mniej.

Zdecydowanie możemy mieć pozytywne wspomnienia z tego wydarzenia, pod warunkiem, że odpowiednio się do niego przygotujemy i zrealizujemy.

Po pierwsze, na przeprowadzkę musimy spojrzeć pod kątem wielowątkowego procesu – tu żadnego z etapów nie uda nam się wykonać osobno. Prawidłowe przygotowanie, segregowanie rzeczy względem pomieszczenia oraz trwałości, odpowiednie zabezpieczenia, a w końcu oznaczenie kartonu lub pojemnika to główne elementy klucza do sukcesu.

Po drugie, przeprowadzka to okazja do dogłębnego remanentu posiadanych rzeczy. Gromadzone każdego dnia nowe rzeczy, potrafią z czasem przytłoczyć nawet najbardziej asertywnego właściciela – przeprowadzka to dobry moment, aby zweryfikować i zagospodarować niepotrzebne rzeczy.

Po trzecie, jeśli w domu mamy małe pociechy, warto zaangażować najbliższych w przejęcie na ten czas opieki nad dziećmi. Pomimo całego uczucia jakim darzy każdy rodzić swoją córkę lub syna, kwestia bezpieczeństwa przy takim przedsięwzięciu jest priorytetem, a o sytuację “podbramkową” jest o wiele prościej.

Kolejną korzyścią, jest przejrzenie i odpowiednie zagospodarowanie tzw. suchymi artykułami spożywczymi. Makaron najlepiej się sprawdzi jako smaczna pasta podczas romantycznej kolacji z ukochaną osobą, niż kolejnym kartonem, który trzeba przygotować z takimi produktami jak ryż, kasze czy właśnie makarony podczas naszej przeprowadzki.

Na koniec warto zacząć pozyskiwanie wszelkich kartonów – zarówno tych mniejszych, jak i większych – najczęściej brakuje nam właśnie tych, które uważaliśmy za zbędne. Idealnym rozwiązaniem są w tym przypadku dwie możliwości – zrobić zakupy w specjalistycznej hurtowni lub wypożyczyć na czas przeprowadzki plastikowe pojemniki cargo.

O tym jaki asortyment może okazać się niezbędny w naszych dalszych działaniach, znajdziecie w kolejnych wpisach naszych Aktualności.