Przeprowadzka DIY – przechowywanie w samoobsługowym magazynie

Coraz większą popularnością cieszą się w Polsce tzw. magazyny samoobsługowe. Modne i praktyczne rozwiązanie z rynku w USA, zaczyna powoli zdobywać swoich zadowolonych klientów, również nad Wisłą.

Czym zatem są self storage?

To wydzielona przestrzeń, zabudowana najczęściej metalowymi ścianami do której dostępu strzeże dostarczana przez nas kłódka oraz kod PIN. Dzięki takim zabezpieczeniom oraz systemowi monitoringu i pracownikom ochrony, możemy liczyć, że pozostawione mienie jest dobrze pilnowane.

jednocześnie niewątpliwym atutem takiego rozwiązania jest dostęp do własnego magazynu przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, przez cały rok.

Samoobsługowe magazyny najczęściej są przechowalniami o zróżnicowanych wymiarach, występujących w postaci boksów lub komórek. Pozwalają one na przechowywanie niewielkich pamiątek rodzinnych, jak i skuterów, quadów czy kajaków – rozpiętość wykorzystania jest praktycznie nie ograniczona.

Ni ograniczona, nie oznacza jednak, że w takich przestrzeniach wolno nam dosłownie wszystko. Podczas podpisywania umowy, otrzymamy zapewne informację o zakazanych przedmiotach, których nie wolno nam przechowywać w magazynie – na pewno pojawią się tam elementy pirotechniczne, łatwopalne czy inne, wymagające np. pozwoleń lub koncesji.