Pakowanie. Zanim zaczniesz, zaplanuj co, gdzie i jak.

Pakowanie nie jest procesem zbyt skomplikowanym, ale jak podczas każdej czynności, warto podejść do tematu w sposób przygotowany i przemyślany.

Pakowanie pomieszczeniami to najlepszy patent w naszej przeprowadzce, jaki można zastosować. Choć można również zastosować metodę pakowania kategoriami rzeczy – wszystko zależy od własnych upodobań i przemyśleń, która z opcji bardziej nam odpowiada.

Rozpoczynając pakowanie pomieszczeniami, należy trzymać się podstawowej zasady, aby nie mieszać ze sobą dwóch różnych miejsc. Oczywiście nie należy popadać w skrajność, więc jeśli pojemnik z jednego pomieszczenia będzie w połowie pusty, śmiało go uzupełnijmy wyposażeniem z pomieszczenia obok lub tego samego rodzaju – dzięki temu ograniczymy przeprowadzkę “powietrza”.

Pakowanie w samym pojemniku to test dla naszego wyczucia – choć może się to wydawać logiczne, dopilnujmy, aby na spodzie pojemnika pojawiły się cięższe rzeczy, a na jego wierzchu mniejsze i delikatniejsze. Jeśli gdzieś pojawią się wolne przestrzenie, warto wypełnić je specjalistycznym wypełniaczem dostępnym w hurtowniach z opakowaniami.

Na rynku dostępne jest wiele rodzajów wypełniaczy: S, flopak, chipsy czy flupis.

W przeprowadzce pamiętajmy, że ponad połowa sukcesu to odpowiednie pakowanie, a delikatne i kosztowne elementy, wymagają naszej szczególnej uwagi.
Wszystkie rzeczy, które ze względu na swoją budowę i strukturę łatwo mogą ulec zgnieceniu lub zniekształceniu, warto zabezpieczyć odpowiednią folią bąbelkową. Do spakowania dużych elementów śmiało możemy wykorzystać ręczniki lub koce – dzięki temu zyskamy jednolitą przestrzeń dla ochrony np. lustra w ozdobnej ramie.

Ostatnim elementem jest opis kartonu lub pojemnika – priorytetowy aspekt naszej przeprowadzki. Im bardziej szczegółowo, tym lepiej.

Jeśli chcemy uniknąć upubliczniania zawartości, poprzez umieszczanie informacji bezpośrednio na kartonie, można zastosować oznaczenie numeryczne – określamy pojemnik jako #1, a listę z jego zawartością mamy dostępną na naszym smartfonie, dzięki czemu możemy po jej aktualizacji, udostępnić pozostałym domownikom.