Pakowanie. Jak przeprowadzić z sukcesem?

Pakowanie każdej z grup wyposażenia, wiążę się z odpowiednim podejściem do tego tematu, już na samym początku.

Porcelana, szkło, ceramika, delikatne lampy. Już nawet na etapie ich zakupu i dowozu do własnego domu, staramy się im poświęcić maksymalnie dużo uwagi, aby szczęśliwie dotarły pod wskazany adres.
Elementy wyposażenia z tej grupy, warto przygotować odpowiednio wcześniej, nie zostawiając tak kruchego tematu na sam koniec.
Warto skorzystać wówczas ze sprawdzonych sposobów i z wykorzystaniem starych gazet, zabezpieczyć wspomniane elementy, a następnie ciasno – ale delikatnie – umieść je razem w pojemniku. Zwinięty w kulki papier można również wykorzystać do uzupełnienia luk jakie nam powstaną podczas pakowania – pamiętaj, aby sprawdzić czy w takim ułożeniu, włożone mienie nie ulegnie zniszczeniu.

Przy przeprowadzce odzieży, pościeli, koców lub innych elementów włókienniczych, ciekawym rozwiązaniem mogą być worki próżniowe. Jeżeli nie mamy ich w dyspozycji, warto zaopatrzyć się w grube worki, pokrowce na ubrania, bądź dedykowane do transportu ubrań na wieszakach, kartonowe szafy.

Innym wyposażeniem domu na który warto zwrócić podczas pakowania uwagę, są książki, płyty CD z ulubioną muzyką, bądź grami. O ile ich ułożenie w pojemniku będzie dość prostym zajęciem, to szykując się do niego zwróćmy szczególną uwagę na całkowity ciężar takiego pakunku oraz – jeśli korzystamy z kartonu – na jego sztywność i trwałość.