Opłaty związane z przeprowadzką, czyli ile to będzie kosztować?

Coraz częściej decydujemy się na powierzenie bieżących spraw wyspecjalizowanym firmom. Również taki, wzrostowy trend jest zauważalny na rynku przeprowadzek.

Odpowiednio przeszkoleni pracownicy, posiadający wystarczająca ilość i rodzaj artykułów do pakowania i zabezpieczania mienia, zdecydowanie przyspiesza cały proces w stosunku do samodzielnego zorganizowania przeprowadzki przy wsparciu najbliższej rodziny i przyjaciół.

Do przeprowadzki mieszkania warto zaangażować profesjonalistów.

Podczas rozmowy z przedstawicielem firmy, warto jasno przedstawić swoje oczekiwania dotyczące zakresu prac jakimi jesteśmy zainteresowani. Dzięki temu unikniemy nieporozumień podczas rozliczania wykonanej usługi.
Ponadto, firma posiadając odpowiednią wiedzę, dotycząca wielkości przeprowadzki, charakterystyki miejsc odbioru i dostawy mienia, terminu realizacji czy usług dodatkowych, ma możliwość zarezerwowania odpowiedniej ilości pracowników, sprzętu oraz floty.

W zakres kompletnej obsługi wchodzą usługi zabezpieczenia i pakowania mienia, zniesienia, przewozu, a następnie wniesienia i rozpakowania. Ponadto, firmy oferują możliwość demontażu i montażu zabudowy czy utylizacji odpadów, które pozostaną po przeprowadzce.

Powinniśmy mieć na uwadze, że firmy rozliczają najczęściej przeprowadzkę wg stawki godzinowej lub ryczałtu, określając jego wysokość już podczas ustaleń.