Mądre wskazówki, czyli cenne podpowiedzi podczas przeprowadzki

Podczas przeprowadzki można zastosować kilka przemyślanych rozwiązań, którymi ułatwimy sobie działania.

Po pierwsze – nie ma takiej potrzeby, aby rozpakowywać szuflady. O wiele prościej potraktować je jako naturalny nośnik i zafoliować, używając do tego celu najlepiej folię stretch.

Po drugie – jeśli nie stanowi to dla Ciebie problemu, a odzieży nie wyrządzi się tym krzywdy, warto nie ściągać ubrań z wieszaków, tylko przewiesić je do mobilnej szafy, aby w docelowej lokalizacji, od razu zawiesić je w nowej szafie.

Po trzecie – koce, pościel, odzież – warto zainwestować w worki próżniowe. Zdecydowanie ich największą zaletą jest ograniczenie niezbędnej powierzchni w transporcie, Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskamy również przestrzeń w nowym mieszkaniu, nawet jeśli zdecydujemy się część rzeczy rozłożyć na swoje miejsca później.

Po czwarte – zanim rozłączysz sprzęt RTV, zrób zdjęcie jego podłączeń – tego typu podłączenia wykonujemy raz na jakiś czas, więc naturalne jest, że podczas podłączania go na nowo, jest duże prawdopodobieństwo zrobienia tego dobrze, dopiero po kilku próbach.

Po piąte – zarówno jeśli dysponujesz kilkoma ulubionymi tytułami lub jesteście zagorzałymi czytelnikami, warto pudeł z nimi, nie pakować pod “sam dach” – będą zdecydowanie poręczniejsze w przewozie oraz wnoszeniu.